خبرها حاکی است که یعقوب(راهین)محمدی به سمت رئیس اداره امور مالیاتی بخش گوراب زرمیخ شهرستان صومعه سرا انتخاب شده است. نامبرده دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی و از پرسنل ادراه امور مالیاتی شهرستان صومعه سرا بوده است. مدیریت وبلاگ به نوبه خود این انتصاب را به ایشان و جامعه مالیاتی تبریک و تهنیت عرض می نماید و برای ایشان توفیق روز افزون را خواهانیم.تاريخ : ۹۲/۱۱/۰۷ | 20:2 | نویسنده : جعفر محمدی

 

masrur1

 

به یشنهاد ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور و با حکم حضرت آیت الله آملی لاریجانی رئیس محترم قوه قضاییه سیف الله مسرور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گیلان بعنوان مدیرکل جدید بازرسی گیلان منصوب شد.

مسرور نزدیک به دو دهه است که در سازمان قضایی نیروهای مسلح گیلان بعنوان دادستان نظامی و رییس دادگاه خدمت می کند ایشان در این ایام چندین بار بعنوان مدیر قضایی برتر کشور ، قاضی نمونه و چند مورد از احکام صادر شده از سوی سیف الله مسرور بعنوان رییس شعبه یک دادگاه نظامی گیلان در سالهای ۹۰ و ۹۱ بعنوان آرای برترقضایی کشور انتخاب شده است .

اینجانب به نوبه خود این انتصاب را به ایشان و جامعه فهیم صومعه سرا علی الخصوص طاهرگورابی های محترم تبریک عرض می نمایم و ارزوی تعالی بیشتر ایشان را از درگاه خداوند منان خواهانم.تاريخ : ۹۲/۰۹/۱۶ | 8:43 | نویسنده : جعفر محمدی
به مناسبت بزرگداشت شهدای 16 آذرماه 32 و روز دانشجو مراسمی امروز شنبه 16 آذرماه ساعت 10 صبح در سالن اجتماعات دانشکده برگزار می گردد. از مهمترین برنامه های این مراسم سخنرانی مهندس خصوصی نماینده محترم شهرستان صومعه سرا و حاج آقا صدیقی امام جمعه محترم شهرستان می باشد . در این مراسم قرار است که از نفرات برتر دانشجویی تقدیر و تشکر بعمل آیدتاريخ : ۹۲/۰۴/۲۶ | 10:40 | نویسنده : جعفر محمدیمراسم تودیع و معارفه رئیس آموزش و پرورش صومعه سرا هم اکنون در این اداره در حال انجام است. خبرها حاکی است بلاخره بعد از ماهها کش وقوس در خصوص ریاست این اداره بلاخره مجید آلیانی بعنوان رئیس اداره معارفه می شود و از زحمات خانم ذکی پور تقدیر وتشکر خواهد گردید.

 خبر تکمیلی:

بنابر گزارشهای رسیده مجید آلیانی بعنوان سرپرست اداره آموزش وپرورش صومعه سرا معارفه گردیده است و از زحمات خانم ذکی پور رئیس این اداره تقدیر و تشکر گردید. این جلسه صبح روز امروز در محل اداره آموزش و پرورش صومعه سرا با حضور برخی از مسئولین شهرستان برگزار گردید. شایان ذکر است که خانم ذکی پور بعنوان معاونت مهارت و ارزشیابی اداره کل آموزش و پرورش استان  معارفه خواهد گردید.بنا بر این گزارش، مهندس مقداد خصوصی رئیس دانشکده فنی صومعه سرا در حاشیه جلسه شورای معاونین و کارشناسان مسئولان که در دفتر ریاست دانشکده برگزار گردید از پذیرش 3 رشته جدید کارشناسی و 2 رشته کاردانی خبر داد.

مهندس خصوصی افزودند با کمال افتخار  به اطلاع جامعه علمی شهرستان صومعه سرا میرسانم  با توجه به درخواست عدیده جمع کثیری از  دانشجویان این مرکز و با پیگیریهای بعمل آمده و کمک نماینده شهرستان بحمدالله طی موافقت نامه شماره 1062/300/25 مورخه 01/03/92 دانشگاه فنی وحرفه ای با پذیرش دانشجو در رشته های معماری ، مهندسی تکنولوژی برق- قدرت و مهندسی اجرایی عمران و حسابداری -مالی در مقطع کارشناسی ناپیوسته و هنرهای چوبی و برق- قدرت در مقطع کاردانی موافقت بعمل آمد و این مرکز از مهرماه 92 نسبت به پذیرش دانشجو در مقطع فوق اقدام خواهد نمود. ایشان افزودند با توجه به اینکه در حال حاضر دانشکده فنی با داشتن 7 رشته کاردانی و یک رشته کارشناسی با داشتن 1260 دانشجو و بالغ بر 80 پرسنل و 130  مدرس و کمک مدرس بعنوان یکی از مراکز دانشگاهی فعال شهرستان محسوب می شود  از همه مسئولین شهرستان خواست نسبت به رشد و توسعه این مرکز دانشگاهی در ابعاد مختلف همکاری لازم بعمل آورند.

 تاريخ : ۹۱/۱۲/۱۴ | 13:37 | نویسنده : جعفر محمدی
خبرها حاکی است جلسه تودیع و معارفه رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) صومعه سرا صبح فردا سه شنبه 15 اسفند ساعت 9 صبح برگزار می شود. دکتر محمدعلی خصوصی ،متخصص طب و اورژانس برادر آقای مهندس حمیدرضا خصوصی نماینده شهرستان بعنوان مدیر بیمارستان معارفه خواهد شد.

تاريخ : ۹۱/۱۲/۱۲ | 10:25 | نویسنده : جعفر محمدی
خبرها حاکی است صبح امروز شنبه12 اسفند 91 تودیع محمدعلی تجربه کار و معارفه مقداد خصوصی باحضور مسئولین شهرستان و آقای عارفی پور دبیر منطقه نه کشور  و آقای قدیری نماینده دانشگاه فنی وحرفه ای کشور در دانشکده فنی صومعه سرا برگزار گردید.

منتظر خبرهای تکمیلی باشید.تاريخ : ۹۱/۱۲/۰۵ | 14:41 | نویسنده : جعفر محمدی
سردار سید علی اکبر مصطفوی در مراسم یادواره شهدای دهستان طاهرگوراب اظهار داشت : شهيدان والامقام انسان هاي با بصيرت و مؤمنان حقيقي بوده اند که براي حفظ و حراست از انقلاب اسلامي و تماميت ارضي کشورمان از جان خويش گذشتند تا نظام اسلامي را حفظ کنند .
متن+ تصاویر در ادامه مطلبادامه مطلب
تاريخ : ۹۱/۱۲/۰۵ | 11:3 | نویسنده : جعفر محمدی
حضور ریاست ، کارکنان و دانشجویان دانشکده فنی و حرفه ای صومعه سرا در نماز جمعه این هفته

تاريخ : ۹۱/۱۲/۰۱ | 10:28 | نویسنده : جعفر محمدی

کاندیداتوری تجربه کار

-شنیدیم که آقای تجربه کار رئیس کنونی دانشکده فنی صومعه سرا  خود را برای انتخابات شورای شهر رشت آماده می کند.

باز هم ...

-  شنیدیم که رئیس تاکسیرانی شهرستان  که ترمینال مسافربری نیز در اجاره ایشان بوده است به بعلت مشکلات مالی به مراجع قضائی احضار شده است.

بازگشت شیعه نژاد

- شنیدیم که  آقای شیعه نژاد مسئول روابط عمومی فرمانداری صومعه سرا که بصورت مامور از اداره آموزش و پرورش در فرمانداری مشغول بوده است به تازگی قصد برگشت به اداره آموزش و پرورش را دارد و انتقال وی توسط آقای فرماندار موافقت گردیده است.

تعطیلی دفتر نماینده!!

- شنیدیم که دفتر آقای مهندس خصوصی نماینده شهرستان روز جمعه تعطیل بوده است و خیل مراجعه کننده در مقابل دفتر وی حضور داشتند.هنوز علت این تعطیلی اعلام نشده است.با این حال مردم انتظار دارند که باتوجه به اینکه دفتر ایشان فقط برای یک روز در هفته آن هم صبح جمعه پذیرای مراحعه کنندگان است حداقل فکری بحال  آنها بکنند.

انتخاب اعضای هیئت نظارت

- شنیدیم که  اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شهر و روستا شهرستان صومعه سرا انتخاب شده اند. در همین راستا از منابع غیر رسمی شنیدیم که آقایان جلالی چمنی، عبدالله زاده، گلی نام،اندرز از جمله اعضای این هیئت در بخش مرکزی شهرستان تعرفه شده اند.
تاريخ : ۹۱/۱۱/۳۰ | 9:30 | نویسنده : جعفر محمدی

اولین جلسه شورای آموزش و پرورش  منطقه تولمات صومعه سرا با حضور امام جمعه و ریاست  و اعضاء شورا آموزش و پرورش و تنی چند از مسئولین محلی در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار گردید در این جلسه مسائل آموزشی و پرورشی این اداره مورد بررسی قرار گرفت .شایان ذکر است که  اعضای شورای شهر منطقه تولمات بعنوان مهمانان این جلسه بودند.

تاريخ : ۹۱/۱۱/۲۸ | 0:27 | نویسنده : جعفر محمدی

آقای رحیمی مدیر روابط عمومی اداره کل دادگستری گیلان از تائید دستگیری دو عضو شورای شهر رشت خبر داد. اخیرا خبری در شهر رشت منتشر شد که حاکی از  دستگیری دو تن از اعضای شورای اسلامی کلان شهر رشت بود.آقایان مباحی ( رییس شورا) و هاتفی دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر رشت هستند که با نظر مقامات قضایی بازداشت شدند.این افراد یکی در دفتر کار خود و دیگری در منزل مسکونی دستگیر شده اند ظاهرا علت دستگیری این دو تن فساد مالی می باشد.

مباحی قبلا رئیس زندانها و هاتفی سابقه فرمانداری و اجرائی در کارنامه خوددارند .

منبع: تمارتاريخ : ۹۱/۱۱/۰۸ | 8:49 | نویسنده : جعفر محمدی

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی صبح پنجشنبه در دیدار مردمی مسئولین این شهرستان در ضیابر اظهار داشت: با پیگیری های به عمل آمده در وزارت کشور و به کمک استاندار گیلان در صدد تبدیل کردن طاهرگوراب و ضیابر به بخش هستیم.

بنابراین گزارش صبح پنج شنبه ملاقات عمومی حمیدرضا خصوصی نماینده ی مردم صومعه سرا و حسینعلیزاده فرماندار جدید این شهرستان در مسجد ایت الله ضیابری ضیابر انجام گرفت.

در این ملاقات عمومی که جمعی از مسئولین ضیابر و شهرستان صومعه سرا حضور داشتند از نزدیک مسائل و مشکلات مردم بررسی و دستورات لازم توسط نماینده و فرماندار صادر گردید.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در صحبت های خود گفت: با پیگیری های به عمل آمده در وزارت کشور و به کمک استاندار گیلان در صدد تبدیل کردن طاهرگوراب و ضیابر به بخش هستیم ، که کارهای صورت گرفته در خصوص طاهرگوراب در مرحله نهایی می باشد و بخش شدن ضیابر با تبدیل بهمبر به دهستان تحقق می یابد .

حمیدرضا خصوصی در ادامه از تبدیل تنیان به شهر خبر داد و اظهار داشت: تا کنون در حق این منطقه کم لطفی شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: کارگروهی در این شهرستان تشکیل شده که با شناسایی مشکلات در حوزه های مختلف در جهت توسعه شهرستان گام بر می دارند.

خصوصی در پایان سخنانش افزود: تمامی مشکلات آب و فاضلاب ، برق و گاز را در چند سال آینده مرتفع خواهد شد و در این مورد با وزرا صحبت کرده است که چرا وقتی مردم ما گاز ندارند شما گاز را به اروپا می فرستید.

وی در پایان هفته وحدت را به همه مردم تبریک گفت و از اصحاب رسانه تشکر کرد.
تاريخ : ۹۱/۱۰/۲۴ | 21:12 | نویسنده : جعفر محمدی
در پی بازنشسته شدن اکبرحسنی رئیس آموزش و پرورش تولمات در حالی که آقای جمالدار بعنوان سرپرست آموزش و پرورش تولمات مشغول بودند ، محمد فرد اسماعیلی بعنوان رئیس اداره آموزش بخش تولمات معرفی گردیدند. تودیع و معارفه ایشان روز پنجشنبه۲۱ دیماه با حضور جمعی از روسا ادارات و مهندس خصوصی نماینده محترم شهرستان صومعه سرا برگزار گردید.شایان ذکر است این تغییر و تحول بلاخره به شایعات بعضی از افراد که نماینده را به فامیل بازی متهم کرده بودند،را کمرنگتر نمود.

گفتنی است که محمود جمالدار طی حکمی به سمت معاون اداره امور اداری و تشکیلات اداره کل آموزش و پرورش گیلان منصوب شد.تاريخ : ۹۱/۱۰/۱۹ | 15:10 | نویسنده : جعفر محمدی
شنیدیم که اختلاس در آموزش و پرورش یکی از ناحیه های شهر رشت صورت گرفته است.در همین راستا شنیدیم این اختلاس در قالب خرید تجهیزات کامپیوتری توسط مدیران ارشد آن اداره و برای یک کاندیدای خاص صورت گرفته است.

شنیدیم که در پی استعفای رئیس هیئت کشتی شهرستان ،رئیس تربیت بدنی شهرستان صومعه سرا قصد دارد  یکی از بستگان خود را به عنوان رئیس هیئت کشتی شهرستان منصوب کند. که این تغییر سر وصدای بعضی از اهالی کشتی شهرستان را در پی داشته است.

شنیدیم که یکی از سایتها  اقدام به درج اسامی نمایندگان غائب بهمراه تصویر در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس را نموده است که نام نماینده شهرستان صومعه سرا نیز در این لیست بچشم می خورد.امیدواریم که شرکت در کمسیونها و پیگیری کار حوزه انتخابیه دلیل غیبت آقای خصوصی باشد.

شنیدیم که یکی از روسا ادارات شهرستان صومعه سرا در یک جمع از قول نماینده قبلی گفته است ایشان به وی قول داده که نمی گذارد نماینده فعلی تحت هیچ شرایطی  او را تغییر دهد.

شنیدیم که نماینده شهرستان در مراسم روز اربعین حسینی شهرستان صومعه سرا حضور نداشته است و این امر حساسیت بعضی از دوستان را در پی داشته است.

شنیدیم که مدیرکل آموزش و پرورش در جای گفته است که یکی از نماینده ها شخصا از وی خواسته است که یکی از بستگان خود را بسمت رئیس آموزش و پرورش بخش حوزه انتخابیه خود منصوب کند و ایشان نیز در جواب گفته است که سابقه کار ایشان کم است و وی نمی تواند این اداره را مدیریت کند .

شنیدیم که تبلیغاتی زود هنگام یکی از کاندیدای غائب مجلس شورای اسلامی دوره قبل آغاز شده است.تشکیل جلسات متعدد و یارگیری و فرستادن پیامک های تبلیغاتی از نشانه های این کار می باشد.


برچسب‌ها: دیگه چه خبر

تاريخ : ۹۱/۱۰/۱۸ | 15:26 | نویسنده : جعفر محمدی
تاريخ : ۹۱/۰۹/۲۲ | 15:43 | نویسنده : جعفر محمدی
مراسم تودیع  آقای شعبانی و معارفه  آقای میرزا حسینعلی زاده بعنوان فرماندار صومعه سرا فردا پنجشنبه 23 آذر ساعت 15/30 در سالن فارابی صومعه سرا با حضور نماینده شهرستان آقای مهندس خصوصی و استاندار گیلان بر گزار می شود.

منتظر خبر تکمیلی باشید.حمید رضا خصوصی ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره حضور در جلسه تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهور در روز یکشنبه ( ۲۸ آبان ماه)، گفت: من به دلیل حضور در مراسم سوگواری اهل بیت (ع) در منزل دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه حضور نداشتم.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، افزود: با وجود اینکه طرح سوال از رئیس جمهور را امضا نکرده‌ام ولی انتقادهایی به عملکرد رئیس جمهور به‌ویژه در حوزه اقتصادی دارم و از همین‌رو رسیدگی به مشکلات نوسانات ارزی بازار و مسائل اقتصادی کشور برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی مسئله مهمی است.

وی با بیان اینکه از ۱۱ عضو شورای پول و اعتبار کشور ۸ نفر از دولت هستند، تصریح کرد: محمود بهمنی رئیس بانک مرکزی آن گونه که در کمیسیون اقتصادی مطرح کردند پاسخگوی مشکلات اقتصادی نیستند و از سوی دیگر سید شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد و امور دارایی هم بیان می‌کنند که تنها در حد جایگاه و توان خود قادر به پاسخگویی هستند که بر این اساس تنها شخص رئیس جمهور باید پاسخگوی مشکلات کشور باشد.

خصوصی ثانی تاکید کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نگران وضعیت اقتصادی کشور هستند و بر این اساس از کسی که باید پاسخ‌های لازم را بشنویم تنها شخص رئیس جمهور است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه بازی‌های اخیر احمدی‌نژاد در شان یک رئیس جمهور نیست، یادآور شد: مجلس طبق قانون وظیفه‌ای دارد و بر این اساس سوال از عالی‌ترین شخص اجرایی کشور حق مسلم نمایندگان مجلس است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور اقتصاد کشور را به صورت دستوری اداره می‌کند، توضیح داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نگران وضعیت کشور هستند و در برابر سوال نمایندگان مجلس رئیس جمهور بدون حاشیه سازی باید پاسخگوی نمایندگان باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه درنگ کردن در پاسخگویی از سوی رئیس جمهور اشتباه است، گفت: پشت پرده لج‌بازی‌های دولت بازی‌های سیاسی نهفته است.تاريخ : ۹۱/۰۸/۲۷ | 12:6 | نویسنده : جعفر محمدی

بنابر گزارش رسیده رای شعبه دوازده دادگاه تجدید نظر استان گیلان مبنی بر اختلاس از آموزش وپرورش شهرستان صومعه سرا اعلام شد.حبس، انفصال دائم از خدمات دولتی،  5 میلیون ریال جزای نقدی با احتساب ایام بازداشت قبلی و همچنین رد وجه مورد اختلاس به مبلغ 6.515.457.588 ریال توسط 4 نفر اعضای این اختلاس از مهمترین بند این دادنامه می باشد. همچنین  برای ذیحساب وقت اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان بدلیل تائید اسناد غیر واقعی ارائه شده از ناحیه متهمین و همچنین بعلت دریافت رشوه 22 میلیون ریالی و  50 کیلو برنج جریمه ای به مبلغ یک میلیون ریال با احتساب ایام بازداشت و  6 ماه حبس و 5 ماه انفصال موقت محکومیت صادر شده است. در پایان این دادنامه ضمن تاکید بر قطعی بودن رای ، آمده است با توجه به اینکه محتویات پرونده حکایت از پرداخت رشوه از ناحیه یکی از متهمین دارد در این خصوص از ناحیه دادسرا اظهار نظری صورت نگرفته است. 

منتظر متن کامل دادنامه باشید.تاريخ : ۹۱/۰۸/۲۳ | 14:59 | نویسنده : جعفر محمدی

در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نهم ، اعضای سه کمیته فرعی این کمیسیون مشخص شدند.

1.کمیته سرمایه گذاری و تولید و اشتغال : آقایان محمد علی مددی ، غلامحسین شیری علی آبادی ، ابراهیم نکو ، روح الله بیگدلی ، ارسلان فتحی پور، سید محمد حسین میر محمدی ، ایرج ندیمی و خانم مهناز بهمنی

2.کمیته نهاد ها و سیاست تجاری : آقایان محمد علیپور ، سید جلال یحی زاده ، سعید اربابی ، حمیدرضا خصوصی ، امید کریمیان ، رحیم زارع ، عطا الله حکیمی و ناصر عاشوری

3. کمیته نهاد ها و سیاست پولی و بانکی : سید ناصر موسوی لارکانی ، محسن صرامی ، عثمان احمدی ، عبدالکریم رجبی ، محمد حسن نژاد ، محمد حسین حسین زاده بحرینی ، محمد رجایی ، محمود شکری و محمد رضا پور ابراهیمی
تاريخ : ۹۱/۰۸/۲۱ | 13:50 | نویسنده : جعفر محمدی

تعامل دستگاه ها با قوه قضاییه برای پیشگیری از وقوع جرم ضروری است

با اتمام دوره مسئولیت رهبری املشی، با نظر نمایندگان استان ناصر عاشوری رییس مجمع نمایندگان گیلان وحمیدرضاخصوصی دبیر این مجمع انتخاب شدند.

بنا به گفته مسئول دفتر مجمع نمایندگان، صبح امروز در جلسه مجمع، ناصر عاشوری به عنوان رییس و مهندس حمیدرضا خصوصی به عنوان دبیر این مجمع انتخاب شدند و از زحمات رهبری املشی قدردانی شد.
تاريخ : ۹۱/۰۸/۲۱ | 12:11 | نویسنده : جعفر محمدی

خبرها حاکی است که طی حکمی از سوی مدیرعامل آبفای روستای استان گیلان  مجید فلاح بعنوان سرپرست آبفای روستای شهرستان صومعه سرا منصوب شد. درضمن مراسم تودیع و معارفه ایشان در فرمانداری شهرستان با حضور شعبانی فرماندار صومعه سرا انجام شد.در این مراسم  از زحمات علی محرمی رئیس اسبق آبفای روستایی شهرستان تقدیر گردید.تاريخ : ۹۱/۰۸/۱۶ | 14:57 | نویسنده : جعفر محمدی

خبرها حاکی است که شب گذشته سارقین به منزل پدری معاونت اسبق فرمانداری صومعه سرا که واقع در روستای هنده خاله از توابع  تولم شهر بوده دستبرد زده و بعد از بستن دست و پا پدر و مادر ایشان اقدام به سرقت طلا و جواهرات و وسایل خانه کرده اند. در همین راستا باخبر شدیم که این سارقین توسط پدر ومادر آقای صادقی مورد شناسایی جزئی قرار گرفته اند و تلاش برای دستگیری آنها توسط عوامل انتظامی و آگاهی شهرستان ادامه دارد. البته بعد از حوادث تالار پامچال و قتل جواهرفروش این سومین حادثه ای است که طی یک ماه اخیر در بخش تولم شهر اتفاق افتاده است.تاريخ : ۹۱/۰۸/۱۴ | 15:38 | نویسنده : جعفر محمدی
-  جشن عید غدیر خم روز شنبه ساعت 15/30در دفتر حزب موتلفه اسلامی طاهرگوراب با سخنرانی حاج آقا عاشوری رئیس اداره تبلیغات بندر انزلی برگزار گردید. گویا بعد از چندین سال انزوای دفتر طاهرگوراب، استقبال خوبی از این جشن به عمل آمده بود. دبیر حزب موتلفه طاهرگوراب آقای سید شجاع جلالی چمنی می باشد که سابقه کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی را در پرونده خود دارد.

- قتل جوان طلافروش در بازار جمعه صومعه سرا از مهمترین حوادث روزهای اخیر بوده است. منابع غیر رسمی مقتول را  امیر غلامزاده  31 ساله که اصالتا اهل روستای معاف محله رودپیش بوده معرفی کرده اند که ظهر روز پنجشنبه توسط افراد ناشناس از مغازه ربوده شده است که بعد از پیدا کردن ماشین وی در حوالی جاده سروان  که آغشته به خون بوده است ، صبح روز جمعه جسد وی را در نزدیکی همان محل پیدا می کنند. هنوز در خصوص انگیزه این جنایت اطلاعاتی در دسترس نیست.

-  برپایی جشن عید غدیر خم در سالن کارن پیربازار رشت که توسط آقای سید کاظم دلخوش و دوستان وی برگزار شده بود یکی از خبرهای داغ محافل سیاسی بوده است . گویا آقایان نفیسی و یوسف زاده از مداحان شهرستان صومعه سرا در این جشن به مولودی خوانی پرداخته اند و بعضی از مسئولین ادارات  شهرستان صومعه سرا در آن حضور داشتند.البته قرار بود که این جشن در یکی از تالارهای صومعه سرا برگزار شود که با مخالفت دوستان آقای دلخوش مواجه می شود.

-  خبرها از منابع غیررسمی حاکی است که  آقای مجید آلیانی به عنوان رئیس آموزش و پرورش صومعه سرا تعرفه شده است. البته هنوز این خبر بطور رسمی تائید نشده است . آقای آلیانی یکی از دبیران خوش نام شهرستان صومعه سرا با سابقه بالغ بر 25 سال می باشد.

خبرها حاکی است ميرزا حسینعلی زاده فرماندار تالش که تنها یکسال و یک ماه از تصدی وی بر فرمانداری تالش میگذرد به عنوان فرماندار جديد صومعه سرا معرفی شده است .

پیرو همین خبر احتمالا آقای موذن فرماندار سابق رودبار به فرمانداری تالش خواهد رفت و خلیل بهروزی فر فرماندار سابق تالش به عنوان فرماندار رودسر معرفی خواهد شد.همچنین رضا دوست جلالی فرمانده اسبق سپاه تالش و سرپرست قبلی فرمانداری تالش به عنوان فرماندار آستانه اشرفیه معرفی خواهد شد.

همچنین  خبر هایی از انتصاب امید عزیزی رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گیلان به عنوان مدیر کل جدید آموزش پرورش گیلان به گوش می رسد.
تاريخ : ۹۱/۰۷/۲۹ | 23:58 | نویسنده : جعفر محمدی

 

طی حکمی از سوی محمد بابایی مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان نقی ابراهیمی به عنوان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ماسال منصوب شد. ابراهیمی در سال 75 وارد اداره تربیت بدنی شد و از سال 84 تا شهریور  سال 91به عنوان رئیس اداره تربیت بدنی صومعه سرا فعالیت می کرده است که در طی این مدت خدمات ارزنده ای در راستای توسعه ورزش شهرستان صومعه سرا در زمینه ساخت سالن های ورزشی در بخش ها و روستاهای شهرستان ،ساماندهی ورزشکاران و هیئت های ورزشی شهرستان ، رونق ورزش روستایی و عشایری و... انجام داده است. ابراهیمی همچنین سوابق خدمت رسانی ورزشی در شهرستان رشت و اردبیل را در کارنامه ورزشی خود دارد . 

 فرماندار صومعه سرا درگفتگو با خبرنگاران گفت: سیزدهم آبانماه یاد آور سه رخدادبزرگ دنیا در تاریخ انقلاب است که این رخدادها تبعید حضرت امام خمینی (ره)به ترکیه ، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانش آموزان و دانشجویان پیروی خط امام و شهادت جمعی از دانش آموزان به دست دژخیمان رژیم ستمشاهی در سال 1357است .کریم شعبانی ازبرگزاری راهپیمایی روز 13 آبانماه در روز جمعه 12آبانماه در این شهرستان خبر داد و افزود : امسال بدلیل تقارن سیزدهم آبانماه با عید غدیر خم راهپیمایی سیزدهم آبانماه  با یک روز تاخیر در روز جمعه 12 آبانماه 1391پس از نمازعبادی سیاسی و باشکوه جمعه در شهرستان صومعه سرا برگزار می شود که حضور مردم انقلابی و دانش آموزان ورزشکاران و دیگر اقشار مردمی تجدید میثاق دوباره با شهدا امام و رهبری معظم انقلاب است .وی ادامه داد  حضور دانش آموزان ،دانشجویان و دیگر اقشار مردمی در نماز جمعه و راهپیمایی روز جمعه ،  حضور دانش آموزان در 11 آبانماه در گلزار شهدا و تجدید میثاق دوباره با شهدا و آرمانها ی انقلاب در 12آبانماه  1391 ، ملاقات دانش آموزان با خانواده معظم شهدا ،برگزاری یاد واره شهدا دانش آموزی و دانشجویی ، برگزاری مسابقه عکاسی با گوشی تلفن همراه از مراسم روز راهپیمایی روز تسخیر لانه جاسوسی ، برگزاری مسابقه پیامک با موضوع 13آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ، نشست سیاسی با حضور دانش آموزان و تحلیل گران سیاسی و چندین برنامه های فرهنگی هنری و ورزشی از اهم برنامه های راهپیمایی امسال  می باشد.


برچسب‌ها: 13آبان, فرماندار صومعه سرا

تاريخ : ۹۱/۰۷/۲۶ | 9:28 | نویسنده : جعفر محمدی

مدبر آموزش وپرورش فومن در خصوص خبر جعل مدارک بعضی از مدارس این شهرستان گفتند کلیه دانش آموزان بی گناهی که وضعیتشان نامعلوم بوده ومشکل ثبت نام در دانشگاه ها را داشتندمشکلشان را مرتفع کردیم. آقای قربانی خداشهری افزودند برای حل مشکل این دانش آموزان تمامی تلاش خود را نموده با مدیر کل آموزش و پرورش استان و حتی با شورای تامین شهرستان جلسه گذاشتیم و اکنون که با شما حرف می زنم کلیه عوامل این پرونده دستگیر شده و در بازداشت بسر می برند. ایشان از دانش آموزان بی گناهی که در این خصوص مشکل شان حل نشده است خواست که به شخص ایشان مراجعه کنند تا نسبت به حل آن اقدام شود . آقای قربانی با گلایه از برخی افراد که با اهداف خاص ایشان را در این مدت  تخریب می کردند گفتند متاسفانه فردی که یک بار به دفتر اینجانب مراجعه کرده و بنده شاید برای حل این مسئله در دفتر نبوده ام و یا بعلت مشغله زیاد نتوانستم به وی جواب دهم،  شروع به انتشار بعضی مطالب کذب و تهمت به بنده در بعضی سایتها نموده است که بنده این مسئله را از طریق قانونی پیگیری می کنم .از سوی اداره تبليغات اسلامي صومعه سرا و همکاري هيئت مذهبي منتظران مهدي (عج) ۲۴مهر ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت جواد الائمه (ع) با ايجاد ايستگاه صلواتي از مردم با پخش نان و سبزی ، چای و خرما پذيرايي به عمل آمد.ادامه مطلب
تاريخ : ۹۱/۰۷/۱۸ | 23:41 | نویسنده : جعفر محمدی

محمد تقی رنجبر نماینده چهار دوره مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی روز گذشته به دادگاه احضار شد.

 محمد تقی رنجبر چوبه به دلیل شکایت اداره کل راه و شهرسازی گیلان به شعبه دوم دادگاه حقوقی دادگستری صومعه سرا احضار شد.

گفته میشود که اختلاف اداره کل مذکور با وی بر سر قطعه زمینی است که سالیانه پیش جهت احداث ساختمان حزب جمهوری اسلامی در صومعه سرا در اختیار وی قرار گرفته بود.

این در حالی است که حزب جمهوری اسلامی چندین سال پیش منحل شده است ولی گویا با این وجود، قطعه زمین مورد اختلاف کماکان در اختیار آقای رنجبر که در حال حاضر مسئول حزب مؤتلفه اسلامی شهرستان صومعه سرا است قرار دارد.

منبع: خبرگزاری صومعه سرا  • نانو تک
  • وبلاگ من
  • قالب میهن بلاگ